S vysokorychlostním internetem BUD-ONLINE i ty!

BUĎ-ONLINE.cz - BLOG

Aukce 5G kmitočtů se pomalu blíží

Datum: 19.01.2020 - 00:16:10

Aukce kmitočtů o frekvenci 5G, jejíž podmínky jsou téměř připravené, se nezúčastní žádní zahraniční zájemci. To ale neznamená, že pravidla trhu neovlivní nově nastavené parametry.

 

K aukci může dojít už tento měsíc, anebo bude odložena v řádu týdnů či měsíců. Finální rozhodnutí by ale mělo padnout v nejbližších dnech. Operátoři jsou si vědomi, jak se jich mohou změny v dalších letech dotknout, a tak se snaží nastavené parametry co nejvíce ovlivnit tak, aby vyhověly jejich potřebám. Zahraniční operátoři se dražby ani nehodlají zúčastnit, protože jsou si vědomi toho, že se jim v minulých letech expanze na cizí trhy absolutně nevyplatila. O kmitočty ve výsledku proběhne boj mezi 3 hlavními (T-mobile, O2, Vodafone) a dále 3 menšími českými operátory (Nordic Telecom, Poda, Sazka).

 

 

Také existuje možnost, že pásmo 700 MHz bude sloužit jako národní roaming, a to i pro ty, kdo získají pásmo o 3,5 GHz. Noví zájemci by tak nemuseli nutně vydražit drahé kmitočty a zavázat se k vybudovaní celoplošné sítě. Stačilo by, aby získali 3,5 GHz kmitočty s malým rozsahem a ve zbylých koutech Česka využili sítě stávajících operátorů.

 

Stávající podobu aukce neschvaluje Český telekomunikační úřad. To, zda jsou podmínky dobré či nikoliv, se ukáže až v řádu let.


« zpět
ico
Internet
více zde
ico
Televize
více zde
ico
Mobilní internet
více zde
ico
Mobilní tarif
více zde
ico
Pevná linka
více zde
Logo
S vysokorychlostním internetem BUD-ONLINE i ty!
Copyright © 2017 bud-online.cz
Webdesign by Martin Vedral - VedralWeb.cz
Kontakt
Bud-online.cz
Za Hládkovem 973/4
Praha 6
16900
IČ: 01569902
E-mail: info@bud-online.cz
Tel.: +420 725 535 100
Tel.: +420 608 922 211